"Gabient Weterynaryjny HAU-MIAU - weterynarz w Przemyślu"

Stomatologia weterynaryjna

Szanowni Państwo

Powszechnie wiadomo, że ból zęba jest jednym z największych bólów. Z upływem czasu zęby zużywają się. Państwa ulubieńcy najprawdopodobniej nie myją sami zębów po każdym posiłku, a mało który właściciel myje zęby swojemu psu czy kotu.

W jamie ustnej mogą się rozwijać choroby prowadzące do utraty zębów lub powodujące ból. Często choroba zębów może rozprzestrzeniać się na inne części organizmu jak serce, nerki czy stawy. W związku z tym uzębienie jest bardzo ważne, a co za tym idzie w weterynarii prężnie rozwiaja się również STOMATOLOGIA.

Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto słyszał o usuwaniu kamienia nazębnego psom - na szczęście to się zmieniło. Coraz częściej właściciele myją swoim pupilom zęby :). Nie skazujmy zwierząt na cierpinie spowodowane chorym uzębieniem.
Oferujemy:
-usuwanie przetrwałych kłów mlecznych
-leczenie chorób przyzębia i błon śluzowych – kompleksowe leczenie chorób przyzębia i dziąseł indywidualnie dobrane do każdego pacjenta (to jedno z częściej występujących zaburzeń u zwierząt domowych; ponad 2/3 psów i kotów cierpi z powodu chorób przyzębia)
- porady dotyczące profilaktyki i leczenia chorób przyzębia
- korekcja zębów u królików i gryzoni

Pamiętajmy również, że im prędzej zaczniemy dbać o jamę ustną czworonoga tym większe mamy szanse na uratowanie jego uzębienia.

Nowy domownik

Zwierzak w domu i co dalej?

Szanowni Państwo na tej podstronie dowiedzą się Państwo jak zadbać o Państwa nowego domownika.

Szczepienia

Stawiamy na profilaktykę

Program szczepień dla twoich ulubieńców ustalamy indywidualnie w zależności od narażenia twojego pupila na poszczególne choroby.

Chipowanie

Jest to najlepszy sposób identyfikacji zwierząt.

Dzięki chipowaniu zwiększamy prawdopodobieństwo odnalezienia zwierzaką i jego właściciela.

Wizyty domowe

Nie możesz przyjechać do Nas? My przyjedziemy do Ciebie.

Wizyty domowe oraz wizyty poza godzinami urzędowania gabinetu prowadzimy po kontakcie telefonicznym

A.
Badanie ogólne -
jest podstawowym badaniem przeprowadzanym przy każdej wizycie bez znaczenia czy zwierzak trafił do gabinetu celem szczepieni czy przyczyną wizyty jest poważna choroba. Do badania ogólnego zaliczamy takie czynności jak : oglądanie, omacywanie, pomiar tempratury tętna oddechów itp.
B.
Diagnostya laboratoryjna -
jest bardzo ważna w pratyce lekarskiej. Dzięki badaniom laboratoryjnym możemy określić zarówno stan ogólny pacjenta jak i wykryć przyczynę bądź narząd który przysparza zwierzęciu cierpienia. Do badań laboratoryjnych zaliczamy zarówno badania krwi jak i moczu, kału, wydzielin i wydalin, pozwala na różnicowanie płynów w jamach ciała itp.
C.
Ultrasonograia -
to nieinwazyjne badanie pozwala nam "zajrzeć" do wnętrza twojego pupila. Dzięki temu badaniu w pewnych okolicznościach możemy zobaczyć gdzie jest zlokalizowana przyczyna choroby. USG pozwala również wykryć wczesną ciążę.

D.
Radiologia -
to badanie wykorzystując promieniowanie X pozwala na zobrazowanie wybranej przez nas okolicy oraz wykrycie przyczyny choroby. Badanie RTG bardzo często wymaga wykonania kilku zdjęć wybranej okolicy w różnych projekcjach aby potwierdzić lub wykluczyć
E.
Paszporty
Czy planujesz podróżować ze swoim ulubieńcem? Planujesz wycieczkę za granicę? Jest to ja najbardziej możliwe. Jednakże należy pamiętać , że pies i kot muszą posiadać PASZPORT!F.
Zaginą Ci zwierzak?
Tutaj znajdziesz wskazówki co zrobić jeżeli ucieknie Ci twój przyjaciel. Gdzie go szukać komu zgłosić? Przeczytaj.